Nė fokus

Letėr nga Kryesuesi i Komisionit Kushtetues

Letėr nga Kryesuesi i Komisionit Kushtetues
Shkarko

Komisioni Kushtetues i Republikės sė Kosovės ka pėrfunduar punėn e tij dhe ka miratuar nė mėnyrė formale Kushtetutėn e Propozuar pėr Republikėn e Kosovės nė ceremoninė e organizuar enkas pėr kėtė qėllim dhe i’a ka dorėzuar Projekt-Kushtetutėn Presidentit tė Republikės sė Kosovės. Sė shpejti, Presidenti do t’ia dorėzojė Kushtetutėn e Propozuar Kuvendit tė Kosovės pėr miratim. Komisioni Kushtetues ka punuar pėr mė shumė se njė vit pėr tė pėrgatitur Projekt-Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės e cila pasqyron vullnetin e popullit tė Kosovės dhe zotimin e institucioneve tona pėr tė ndėrtuar njė shtet demokratik tė udhėhequr nga parimet dhe standardeve mė tė mira ndėrkombėtare.

Lexo mė shumė

Komentet

Informata rreth involvimit tė publikut nė procesin e hartimit tė Kushtetutės. Klikoni kėtu

 

Kapitujt e Kushtetutės

Lidhjet

Lidhje me faqe nė gjuhėn angleze:

Foto nga debatet publike

Lajmet e fundit