Jakup Krasniqi

Trenutna pozicija/je:  

Predsednik Skupštine Kosova

Politička partija:       

Demokratska partija Kosova (DPK)

Prethodne pozicije:  

  • Na sednici održanoj 9. januara 2008., izabran za Predsednika Skupštine Kosova, Januar 2008.
  • Poslanik, III mandat, Novembar 2007. 
  • Poslanik II mandat, Skupštine Kosova i Šef parlamentarne grupe DPK, Oktobar 2004.
  • Ministar javnih službi, Vlada Kosova, mart 2002 - decembar 2004.
  • Poslanik, prvoj Vladi, 2001
  • Ministar, Ministarstvo za izgradnju i razvoj, 1999 – januar 2000.
  • Zamenik stalnog štaba Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), 1998-1999.
  • Predsednik Saveta za obrazovanje Glogovac,1995-1998.
  • Nastavnik u gimnaziji “Skėnderbeg” u Glogovcu, 1991-1994.
  • Nastavnik u Orlatu i u srednjoj školi u Srbici, 1979-1981.
  • Nastavnik Orlatu i Negrovcu, 1972-1977.
  • Nastavnik u srednjoj školi u Glogovcu, 1976-1977.

Obrazovanje:

  • Odbrana magistraturske teze na Univerzitetu Kosova; tema: „Politički pokret i oružani otpor na Kosovu 1991-1999”, Novembar 2003.
  • Post-diplomske studije na Filozofskom fakultetu, odsek Istorije na Prištinskom Univerzitetu, 1995-1997.
  • Filozofski fakultet, odsek Istorije u Prištini, 1972-1976.
  • Srednje učiteljska škola, Priština, 1966-1971.
  • osnovna škola, Negrovac Orlat , 1957-1965.

Jezici :      

  • Albanski – maternji
  • Engleski – (za korišćenje literature)\
  • Hrvatski – tečno govori
  • Srpski – tečno govori

Ustavna poglavlja

Linkovi

Linkovi za sajtove na Engleskom jeziku:

Slike sa javne debate

Najnovije vesti